0 212 322 77 80 - 0 533 196 77 80

ESRA ERDURAN DUVARCI

Uzman Pedagog / Oyun Terapisti / Çift ve Aile Terapisti / EMDR Uygulayıcısı


İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü 1996’da bitirmiş ardından 1999 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

1993 – 1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Çocuklar Evi’nde, 1994 – 1995’de Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Kliniği’nde, 1995 – 1996’da da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi K.B.B. Anabilim Dalı Konuşma Bozuklukları Merkezinde staj yapmıştır.

1996 – 2001 yılları arasında Pencere Psikolojik ve Pedagojik Danışma Merkezi’nde, 2001 – 2011 tarihleri arasında da Tual Psikolojik Danışma Merkezi’nde eğitim ve süpervizyon çalışmalarına devam etmiş aynı zamanda çocuklar ve anne babalara yönelik danışmanlık vermiştir.

1999 – 2001 tarihleri arasında MEF Okulları’nda, 2001 – 2011 tarihleri arasında da Hisar Okulları’nda psikolojik danışman olarak görev yapmıştır.

Hisar Okulları’nda özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklara uygun programlar hazırlamak amacıyla Bireysel Eğitim Programları Bölümü’nü kurmuş ve koordinatörlüğünü yapmıştır.

Çalıştığı kurumlarda ailelere ve eğitimcilere yönelik çalışma grupları düzenlemiş ve bu konularla ilgili çeşitli konferanslar vermiştir.

Esra Erduran Duvarcı;

* Prof. Dr. Öget Öktem ile Temel Nöroloji Eğitimi,
* Prof. Dr. Sirel Karakuş ile Nöro-psikolojik Testlerin Uygulayıcı Eğitimi
* Yrd. Doç. Dr. Tamer Ergin ile PASS Teorisi ve Cognitive Assesment System (CAS) Eğitimi,
* Dr. Ofra Ayalon ile Terapötik Kartların Bireysel ve Grup Çalışmalarında Kullanımı Eğitimi,
* YÖRET Etkili İletişim Becerileri Eğitmenliği,
* ÖÖG ve DEHB Derneği Özel Öğrenme Güçlüğü Eğitici Eğitimi

programlarını tamamlamıştır.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Terapi, Gelişimsel Temas Terapisi, Dışavurumcu Oyun Terapisi (Sanat Terapisi, Kukla Terapisi, Kum Tepsisi Terapisi), Çocuklarda Cinsel Tacizi Tanılama ve Sağaltımında Oyun Terapisinin kullanılması, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan çocuklarla Oyun Terapisi ve Kısa Dönemli Oyun terapisi konularında eğitimlerini (APT) kayıtlı oyun terapisi eğitimcisi Dr. Reyhana Seedat ile tamamlamıştır.

Okul, Klinik ve Ev Ortamında Oyun Terapisi Teknikleri eğitimini (APT) kayıtlı oyun terapisi eğitimcisi Dr. Heidi Kaduson ile tamamlamıştır.

Flexibly Sequential Play Therapy (FSPT) – Esnek Sıralı Oyun Terapisi, Nurturing Engagement for Attachment Repair (NEAR) – Bağlanmayı Onarmada Bakım Vermenin Sürekliliği Modeli, Theraplay, Parent-Child Interaction Therapy (PCIT) – Ebeveyn ve Çocuk Etkileşim Terapisi, Marschak Etkileşim Metodu Analizi eğitimlerini (APT) kayıtlı oyun terapisi eğitimcisi Dr. Paris Goodyear-Brown ile tamamlamıştır.

(APT) kayıtlı oyun terapisti eğitimcisi Dr. Reyhana Seedat liderliğinde; Association for Play Therapy’ nin oyun terapisti olma kiterlerini ülkemizde tamamlayan sayılı uzmandan biridir.

ISIS Israel Family Therapy, Coaching Mediation’da görevli aile ve çift terapistleri Dr. Ofra Ayalon, Dr. Shulamit Niv ve Dr. Yhuda Shacham ile aile ve çift terapisi teorik eğitimi ve süpervizyon çalışmalarını tamamlamıştır.

Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme (EMDR) Türkiye Derneği kriterlerine uygun olarak EMDR 1 ve EMDR 2 Eğitimlerini, Çocuklarda Oyun Terapisi ile EMDR Uygulamaları eğitimlerini tamamlamıştır.

Halen, oyun terapisi, EMDR ve aile terapisi alanlarındaki süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.

Association for Play Therapy (APT), Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED), EMDR Türkiye Derneği, Nöropsikoloji Derneği, Dikkat Eksikliği/Hiperaktivite Bozukluğu ve Özel Öğrenme Güçlüğü Derneği üyesidir.

“Sosyal İlişki Becerileri” isimli çalışma kitabı 2011 yılında Pencere-sey Yayınları, düşünme becerileri dizisi kapsamında yayımlanmıştır.

Evli ve Ayşe’nin annesidir. Hayatta en çok anneliği sevmiştir.

Esra Erduran Duvarcı
erduran@iklim-danismanlik.com.trCopyright 2013 - 2016. İklim Çocuk Aile ve Eğitim Danışmanlığı ®
Her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.